Spotkanie wielkanocne MKSL

9 kwietnia 2017 roku jak w każdą drugą niedziele miesiąca odbyło się w Klubie Riwiera spotkanie członków MKSL oddział w Gdyni. Spotkanie dzisiejsze było okolicznościowe z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Członkowie z własnych środków przygotowali słodki poczęstunek.

Obecny prezes na początku zebrania złożył wszystkim obecnym życzenia spokoju, zdrowia, przyjaźni i wzajemnego zrozumienia, aby ten zbliżający się stateczny nastrój dawał pozytywną energię i aby z optymizmem patrzyć w przyszłość. Spotkanie przebiegło  w miłej atmosferze przy kawie, herbacie i rożnego rodzaju łakociach, poruszając na początku sprawy klubowe. Jak zawsze życzliwa atmosfera naszych spotkań sprawiła, że kolejne nasze comiesięczne spotkanie miało bardzo udany przebieg, co można było zauważyć na twarzach naszych członków, gdyż panująca serdeczna atmosfera wprowadziła niemal wszystkich w wielkanocny nastrój.

Prezes MKSL, w trakcie zebrania przypomniał dwóch oficerów, którzy nie tak dawno odeszli do niebieskiej eskadry; płk pil. Edward Śmiech, który latał w 41. plm, pochowany na cmentarzu w Malborku oraz mjr nawig. Andrzej Bielski, który służył w 34. plm oraz 28. plm i 9. plm. Pochowany na cmentarzu Pierwoszyno. Cały zarząd wraz z obecnymi członkami uczcił minutą ciszy zmarłych kolegów.

Obecny na dzisiejszym spotkaniu – płk pil. Leopold Stachowski, który jest prezesem Stowarzyszenia Oficerów i Sympatyków 34. plm zapoznał zebranych członków z najbliższym planem zbliżających się uroczystości z okazji 9 maja i święta lotnictwa, które zaplanowane jest w m. Linowiec. Również nasz członek – kmdr por. dr Mariusz Konarski przypomniał zebranym o najbliższych planach Stowarzyszenia Historycznego Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku, o których ściślej poinformuje w przyszłym miesiącu na łamach naszej strony. Ponadto na zebraniu obecny był pan mgr inż. arch. Bogumił Bierawski, z m. Kartuzy gdzie znajduje się Gospodarstwo Agroturystyczne Kaszubskie Centrum Lotnicze Korne.

Ostatnim punktem dzisiejszego zebrania była zainicjowana przez Prezesa MKSL – kmdr. Pawła Padiasa, historia jednostek Lotnictwa MW. Tym razem niecodzienną historie z lotu na Antarktydę opowiedział nam pilot 29. Darłowskiej Bazy lotniczej – kmdr por. dypl. Józef Litwin. Dzisiejsze spotkanie przeciągnęło się do późnych godzin popołudniowych, na co wpływ miała niewątpliwie od samego początku ciekawa i unikatowa atmosfera jaką przygotował prezes i zarząd MKSL za co im serdecznie dziękujemy.