Spotkanie członków MKSL

14 maja 2017 roku o godz. 11.00 jak w każdą drugą niedzielę miesiąca w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera” spotkali się członkowie Morskiego Klubu Seniorów Lotnictwa RP oddział w Gdyni.

Na początku zebrania prezes MKSL – kmdr dypl. pil. rez. Paweł Padias podziękował wszystkim obecnym dziś członkom za tak liczne przybycie. Po tym krótkim powoitaniu, głos zabrał nasz członek i zarazem prezes Stowarzyszenia Oficerów Rezerwy 34 PLM i Sympatyków Lotnictwa płk pil. w st. spocz. Leopold Stachowski, który w skrócie przedstawił program uroczystości jakie miały miejsce 8 maja 2017 roku na osiedlu Babie Doły oraz wcześniej 6 maja 2017 roku w m. Puck z okazji rocznicy zakończenia II wojny światowej. Z kolei kmdr w st. spocz. dypl. Andrzej Długi również w skrócie przedstawił program uroczystości jakie miały miejsce 25 kwietnia 2017 roku na lotnisku Siemirowice gdzie przebywali dwaj zacni goście z Anglii; syn Wg Cdr Bila Grahama, (oficera łącznikowego RAF przy 304′) Alastair Graham z żoną Trish, oraz p. Neville Bougourd, który prowadzi stronę 304 Squadron. Blogspot. com. (szersza relacja na stronie mksl.pl).

Następnie głos ponownie zabrał prezes MKSL, który złożył życzenia urodzinowe następującym osobom; Andrzejowi Machlarzowi, Wiesławowi Kapturowiczowi, Tadeuszowi Bojarskiemu, Janowi Sadowskiemu oraz Wiesławowi Rozenbangier. Po wręczeniu tradycyjnych pamiątek klubowych, nastąpiła dalsza część spotkania na której to omówione zostały najbliższe plany stowarzyszenia o których będę informował na bieżąco na łamach naszej strony.