Październikowe spotkanie członków MKSL

8 października 2017 roku o godz. 11.00 jak w każdą drugą niedzielę miesiąca w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera” spotkali się członkowie Morskiego Klubu Seniorów Lotnictwa RP oddział w Gdyni.

Na początku zebrania prezes MKSL – kmdr dypl. pil. rez. Paweł Padias podziękował wszystkim obecnym dziś członkom za tak liczne przybycie. Niestety już na wstępie zebrania prezes poinformował członków o śmierci naszego klubowicza – kmdr. ppor. Henryka Szuberta, którego pogrzeb odbędzie się w najbliższych dniach. Cały zarząd wraz z obecnymi członkami uczcił minutą ciszy zmarłego kolegę. Chwilę później, głos zabrał nasz członek i zarazem prezes Stowarzyszenia Oficerów Rezerwy 34 PLM i Sympatyków Lotnictwa – płk pil. w st. spocz. Leopold Stachowski, który w skrócie przedstawił program zbliżających się uroczystości jakie będą miały miejsce 11 listopada 2017 roku na osiedlu Babie Doły oraz w Gdyni.

Następnie głos ponownie zabrał prezes MKSL, który złożył życzenia urodzinowe prezesowi honorowemu – płk pil. w st. spoczynku Aleksemu Antoniewiczowi oraz pozostałym kolegom klubowiczom. Po wręczeniu tradycyjnych pamiątek klubowych, nastąpiła dalsza część spotkania na której to omówione zostały najbliższe plany stowarzyszenia o których będę informował na bieżąco na łamach naszej strony. Ponadto nasz klubowy kolega, Jurek Żebrowski opowiedział o swojej trzymiesięcznej wizycie w USA, a która już niebawem zostanie przedstawiona na łamach naszej strony w szerszym wydaniu.

Kolejnym ciekawym punktem dzisiejszego zebrania była zainicjowana przez Prezesa MKSL – Pawła Padiasa, historia jednostek Lotnictwa MW. Tym razem na dzisiejszym zebraniu przybliżona została sytuacja lotnictwa MW przez kontr. pil. rez. Zbigniewa Smolarka. Kolejne spotkanie członków MKSL odbędzie się 12 listopada 2017 roku o godz. 11.00 również w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera” w Gdyni.

Ps. Wyrazy głębokiego współczucia i szczere kondolencje całej rodzinie z powodu śmierci naszego kolegi klubowego – kmdr. ppor. Henryka Szuberta, składa; Prezes, zarząd oraz członkowie MKSL oddział w Gdyni.

                                           

Cześć Jego Pamięci