Listopadowe spotkanie członków MKSL

12 listopada 2017 roku o godz. 11.00 jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera” spotkali się członkowie Morskiego Klubu Seniorów Lotnictwa RP oddział w Gdyni.

Na początku zebrania, prezes MKSL – kmdr dypl. pil. rez. Paweł Padias podziękował wszystkim obecnym dziś członkom za tak liczne przybycie. Spotkanie od samego początku przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze przy kawie, herbacie i rożnego rodzaju łakociach, poruszając na początku rzecz jasna sprawy klubowe.

Jak zawsze życzliwa atmosfera naszych spotkań sprawiła, że kolejne comiesięczne spotkanie miało bardzo udany przebieg, co można było zauważyć na twarzach obecnych członków, gdyż panująca atmosfera wprowadziła niemal wszystkich obecnych członków, w zbliżającą się  świąteczną atmosferę, której finałem będzie niewątpliwie wspólna wigilia 8 grudnia br w restauracji Tawerna pod Kordem.

Koledzy klubowicze – Henryk Borowiecki i Julian Staszewski, w trakcie zebrania przypomnieli dwóch oficerów, którzy nie tak dawno odeszli do niebieskiej eskadry. Cały zarząd wraz z obecnymi członkami uczcił minutą ciszy zmarłych kolegów. Również, kmdr por. dr rez. Mariusz Konarski przypomniał zebranym o najbliższych planach Stowarzyszenia Historycznego Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku.

Ostatnim punktem dzisiejszego zebrania była zainicjowana przez Prezesa MKSL – kmdr. Pawła Padiasa, historia jednostek Lotnictwa MW. Jednak na dzisiejszym spotkaniu odstąpiono od tej reguły, i o swojej niecodziennej wizycie w USA opowiadał nasz klubowy kolega Jurek Żebrowski, a którą to relacje, w skróconej wersji można znaleźć na naszej stronie. Ponadto nasze stowarzyszenie wzbogaciło się o kolejnego członka, którym został – kmdr dypl. pil. rez. Jarosław Andrychowski.

Dzisiejsze spotkanie przeciągnęło się do późnych godzin popołudniowych, na co wpływ miała niewątpliwie od samego początku ciekawa i unikatowa atmosfera jaką przygotował prezes i zarząd MKSL za co im serdecznie dziękujemy.