Ostatnie w tym roku spotkanie członków MKSL oddział w Gdyni

9 grudnia 2018 roku o godz. 11.00 jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera” spotkali się członkowie Morskiego Klubu Seniorów Lotnictwa RP oddział w Gdyni. Kolejne nasze spotkanie jest założonym celem wzmacniania więzi międzypokoleniowej i zacieśnieniem kontaktów ze środowiskiem lotniczo-morskim. Ponadto jest to kolejna okazja do spotkania się w zacnym gronie byłych i obecnych, w czynnej służbie oficerów i żołnierzy Lotnictwa Marynarki Wojennej i byłego 34. plm MW i OPK.

Na początku zebrania prezes MKSL – kmdr dypl. pil. rez. Paweł Padias podziękował wszystkim obecnym dziś członkom za tak liczne przybycie. Następnie prezes MKSL złożył obecnym na zebraniu dostojnym jubilatom życzenia urodzinowe.

Głównym punktem dzisiejszego zebrania miała być doniosła uroczystość wręczenia specjalnego podziękowania oraz pamiątkowego grawertonu dla naszego dostojnego jubilata, kończącego 90-te urodziny – kmdr pil. w st. spocz. Zdzisława Smyka, którego na dzisiejszym zebraniu zabrakło z powodu choroby. (Po zakończonym spotkaniu prezes MKSL Paweł Padias i prezes 34. plm Leopold Stachowski udali się do domu naszego dostojnego jubilata, i tam w obecności rodziny dokonali udekorowania naszego zacnego członka). Nieobecny był też kmdr por. pil. w st. spocz. Andrzej Małecki, któremu również w najbliższym czasie zostanie przekazany pamiątkowy grawerton.

Po tej wzruszającej chwili dla obecnych jubilatów nastąpiła dalsza część spotkania, na której to omówione zostały najbliższe plany stowarzyszenia, o których będę informował na bieżąco na łamach naszej strony. Obecny na zebraniu prezes 34. plm płk pil. w st. spocz. Leopold Stachowski zapoznał obecnych członków z przygotowaniami do zbliżającej się wspólnej wigilii w Klubie Wojskowym obok 43. BLM w Babich Dołach. Ponadto kmdr dr rez. Mariusz Konarski przypomniał w skrócie o pracach przy renowacji pomnika śp. kpt. mar. pil. Adolfa Stępkowskiego. O swojej dekoracji nie będę pisał gdyż jest to z mojej strony wymowny znak głębokiego szacunku, dla całego waszego środowiska w którym obcuje – przyznając wam zawsze pierwszeństwo.

Na koniec zebrania prezes MKSL złożył wszystkim obecnym najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życząc również wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku 2019. Oby jak największe grono wielbicieli lotnictwa i samych ludzi bezpośrednio z nim związanych mogło długo się cieszyć tak wzruszającymi i pięknymi chwilami. W ten sposób historia naszego środowiska lotniczo-morskiego wciąż trwa i żyje. Życzę wszystkim dziś obecnym, aby za rok znowu mogli się razem spotkać, w tak doborowym towarzystwie.