Wrześniowe spotkanie MKSL w Gdyni

8 września 2019 roku o godz. 11.00 jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera” spotkali się członkowie Morskiego Klubu Seniorów Lotnictwa RP oddział w Gdyni. Kolejne nasze spotkanie jest założonym celem wzmacniania więzi międzypokoleniowej i zacieśnieniem kontaktów ze środowiskiem lotniczo-morskim. Ponadto jest to kolejna okazja do spotkania się w zacnym gronie byłych i obecnych, w czynnej służbie oficerów i żołnierzy Lotnictwa Marynarki Wojennej i byłego 34. plm MW i OPK.

Na początku zebrania prezes MKSL – kmdr dypl. pil. rez. Paweł Padias podziękował wszystkim obecnym dziś członkom za tak liczne przybycie. Następnie prezes złożył obecnym na zebraniu dostojnym jubilatom życzenia urodzinowe. My również dołączamy się i składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia zdrowia, satysfakcji i osobistej pomyślności. Ponadto życzymy pozostawania w dobrym zdrowiu i kondycji, a także wytrwałości w realizacji osobistych i klubowych planów oraz spełnienia wszystkich marzeń, by krąg indywidualnych osiągnięć i sukcesów poszerzał się, a kolejne etapy życia przyniosły wam poczucie zadowolenia i otwierały drzwi na jeszcze wiele ciekawych przeżyć. Po tej wzruszającej chwili dla obecnych jubilatów, nastąpiła dalsza część spotkania, na której to omówione zostały cele i działania, jakie klub nasz sobie postawił w minionym czasie oraz zostały naszkicowane najbliższe plany stowarzyszenia, o których będę informował na bieżąco na łamach naszej strony.

Prezes w telegraficznym skrócie podsumował ostatnie 2 miesiące planu naszego zaangażowania w działalność naszego klubu na arenie krajowej, ( materiały te wraz z zdjęciami są dostępne na naszej stronie). Do naszego grona oficjalnie zostali przyjęci, państwo Golańscy. Ponadto kmdr mgr Edward Budzyń zapoznał nas z przygotowaniami do zbliżających się uroczystości w dn. 19.09.2019 r. odsłonięcia tablicy pamiątkowej ku czci śp. gen. brygady Stanisława Dąbka Bohaterskiego Dowódcy Lądowej Obrony Wybrzeża w 1939 roku w kościele garnizonowym MW w Gdyni Oksywiu. Ostatnim punktem dzisiejszego zebrania była zainicjowana przez Prezesa MKSL Pawła Padiasa, historia jednostek Lotnictwa MW.  Tutaj swoimi wspomnieniami podzielili się kmdr nawig. Kazimierz Gawron oraz kmdr dr Mariusz Konarski – przypominając ostatnie dni działalności naszego lotnictwa morskiego podczas wybuchu II wojny światowej. Jak zawsze życzliwa atmosfera naszych spotkań sprawiła, że kolejne comiesięczne spotkanie miało bardzo udany przebieg, co można było zauważyć na twarzach obecnych członków.  Na koniec jednak kulminacyjnym punktem niedzielnego zebrania było zaproszenie naszych zebranych członków na symboliczną lampkę szampana i skromny poczęstunek, którą zorganizowali kmdr mgr Marian Skąmski i mjr pil. Zenon Niedzielski w restauracji Róża Wiatrów. Oby jak największe grono wielbicieli lotnictwa i samych ludzi bezpośrednio z nim związanych mogło długo się cieszyć tak wzruszającymi i pięknymi chwilami.

ps. Naszym dwóm dostojnym jubilatom życzymy dużo zdrowia, radości, spełnienia marzeń i pogody ducha na kolejne lata. W ten sposób historia naszego środowiska lotniczo-morskiego wciąż trwa i żyje.