Memento mori

W dniu 1 listopada obchodzimy Święto Zmarłych, które jest dobrym momentem na głębszą refleksje, nad własnym życiem, nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Przywołaniu w pamięci zdarzeń, przemyśleń o przemijaniu wspomnień o tych, co już odeszli, których nie ma wśród nas.

Pamiętajmy również o naszych znajomych, których znaliśmy z przysłowiowego podwórka oraz innych przeróżnych miejsc – poświęcając im chwilę zadumy, których miłością bez wątpienia była nasza Ojczyzna i szlachetna pasja lotnicza. Idąc na cmentarz zabierzmy dodatkową świecę zapalmy ją na grobach naszych kolegów, których nie ma już wśród nas, tym samym spłacimy dług pamięci wobec wszystkich naszych zmarłych kolegów, którzy w tym roku opuścili nasze zwarte szeregi Morskiego Klubu Seniorów Lotnictwa oddział w Gdyni; kmdr dypl. pil. Zdzisław Ostałowski i mjr inż. Henryk Gniech odeszli do niebieskiego dispersalu.

Idąc na groby pamiętajmy, ażeby każdego roku upamiętnić  naszych kolegów – ocalając ich od zapomnienia, a przez to danie wzorców godnego postępowania  młodemu pokoleniu…

                                                               Cześć Ich Pamięci