Pierwsze w Nowym Roku spotkanie członków MKSL oddział w Gdyni

12 stycznia 2020 roku o godz. 11.00 w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera” odbyło się pierwsze, w tym roku comiesięczne spotkanie członków Morskiego Klubu Seniorów Lotnictwa RP oddział w Gdyni.

Prezes MKSL – kmdr por. dypl. pil. (R) Paweł Padias na wstępie zebrania złożył wszystkim obecnym członkom najserdeczniejsze życzenia z okazji Nowego 2020 Roku oraz wymienił dostojnych jubilatów naszego stowarzyszenia, którzy w tym miesiącu obchodzą swoje urodziny. Następnie przywołał w naszej pamięci tych serdecznych kolegów, którzy w zeszłym roku odeszli do „Niebieskiej Eskadry”; Zdzisława Ostałowskiego, Henryka Gniecha i Tadeusza Jakubowicza.

Kolejnym punktem zebrania było zreferowanie przez naszego prezesa ubiegłorocznego planu naszego zaangażowania w działalność naszego klubu na arenie krajowej oraz przedstawienie w telegraficznym skrócie najbliższych planów MKSL ze zbliżającymi się uroczystościami na których będziemy starali się być obecni, kultywując swoją nienaganną i patriotyczną postawą tradycje morskich skrzydeł. Ponadto członkowie Komisji Rewizyjnej; Artur Jakubaszek oraz Józef Litwin złożyli całoroczne sprawozdanie z działalności klubu pod kątem finansowym i organizacyjnym. Działalność całego zarządu i stowarzyszenia po raz kolejny została oceniona wzorowo, za co im serdecznie dziękujemy.

Dziś nasz klub wzbogacił się o nowego członka, który otrzymując już oficjalnie legitymacje został przyjęty w poczet naszego stowarzyszenia. W trakcie zebrania głos zabrali również; członek naszego klubu i zarazem prezes Stowarzyszenia Oficerów Rezerwy 34 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego i Sympatyków Lotnictwa – płk pil. w st. spocz. Leopold Stachowski, który zachęcał wszystkich członków obu stowarzyszeń do jeszcze większego zaangażowania się w integracje naszego środowiska oraz spisywania własnych wspomnień ze służby. Głos w tej kwestii zabrali ponadto; Jan Gronda, Wojciech W. Woźniak, Aleksy Antoniewicz i prezes Paweł Padias. Dzisiejsze spotkanie okraszone symboliczną lampką szampana zostało na koniec zebrania uwieńczone pamiątkowym zdjęciem obecnych członków MKSL oddział w Gdyni.