Lutowe spotkanie członków MKSL w Gdyni

9 lutego 2020 roku o godz. 11.00 w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera” odbyło się drugie w tym roku comiesięczne spotkanie członków Morskiego Klubu Seniorów Lotnictwa RP oddział w Gdyni. Tym razem zaszczytny honor prowadzenia tego spotkania przypadł kpt. mar. pil. rez. Arturowi Jakubaszkowi.

Na wstępie zebrania, prowadzący wymienił dostojnych jubilatów naszego stowarzyszenia, którzy w tym miesiącu obchodzą swoje urodziny. Wszystkim jubilatom życzymy dużo zdrowia, radości, spełnienia marzeń i pogody ducha na kolejne lata. W ten sposób historia naszego środowiska lotniczo-morskiego wciąż trwa i żyje. Na zebraniu członkowie naszego stowarzyszenia uczcili minutą ciszy zmarłego 24 stycznia 2020 roku byłego dowódcę 6 pilskiej dywizji gen. dyw. pil. w st. spoczynku Tytusa Krawczyca.

Kolejnym punktem zebrania było zreferowanie przez naszych członków z Komisji Rewizyjnej w osobach; kmdr pil. Kazimierz Witkowski, kmdr por. pil. mgr. Józef Litwin i kmdr mgr dypl. Edward Budzyń działalności naszego stowarzyszenia, podając cały charakter wykonanego planu w ubiegłym roku pod kątem finansowym i organizacyjnym. Działalność całego zarządu i stowarzyszenia po raz kolejny została oceniona wzorowo, za co im serdecznie dziękujemy. Zarząd  złożył absolutorium, które uzyskał  w 100%. W trakcie zebrania kpt. Jakubaszek odczytał list gratulacyjny od głównego zarządu w Poznaniu dla naszego klubu za dotychczasową działalność, której niezmiennym celem od samego początku jest krzewienie tradycji lotnictwa morskiego i jego propagowanie na arenie społecznej w naszym kraju i zagranicą. Miłym akcentem dzisiejszego spotkania było wyróżnienie nadane  przez Ministra Obrony Narodowej dla naszego skarbnika (dzisiejszy prowadzący zebranie) kpt. Artura Jakubaszka – „Brązowym Medalem za Obronność Kraju”.  Uroczystego wręczenia medalu dokonał nasz prezes honorowy płk pil. w st. spoczynku Aleksy Antoniewicz. Ponadto w trakcie zebrania nasi członkowie w osobach; Aleksy Antoniewicz, Zbigniew Jurkiewicz, Kazimierz Witkowski, Zenon Niedzielski i Tadeusz Bojarski podzielili się swoimi wspomnieniami ze służby w szeregach lotnictwa, przywołując w swojej pamięci rożne ciekawe zdarzenia, okraszając je ciekawymi satyrycznymi anegdotami. Jak zawsze życzliwa atmosfera naszych spotkań sprawiła, że kolejne comiesięczne spotkanie miało bardzo udany przebieg, co można było zauważyć na twarzach obecnych członków.