Marcowe spotkanie członków MKSL oddział w Gdyni

W dniu 8 marca 2020 roku odbyło się kolejne spotkanie kolegów Morskiego Klubu Seniorów Lotnictwa Oddziału Gdyńskiego SSLW RP. W tym szczególnym Dniu Święta Kobiet składamy naszym klubowym koleżankom pani płk pil. Zofii Andrychowskiej i Krystynie Golańskiej oraz wszystkim paniom najbliższym naszym klubowych kolegów, najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wielu radosnych dni. Nasi szanowni jubilaci zostali uhonorowani dyplomami z motywami 100 lecia Lotnictwa Morskiego przypadającego w bieżącym roku.
Kolejnym tematem były ustalenia dotyczące odnowienia nagrobka kpt. mar. pil. Adolfa Stempkowskiego na który przygotowaliśmy metalową gapę oraz zdjęcie wykonane na porcelanie. Jesteśmy także przygotowani do odnowienia napisu. Pamięć naszego kolegi nie zaginie. Prowadzimy zbieranie danych do następujących publikacji:
II tomu “Leksykonu Lotników Lubelszczyzny”, a mamy ich kilku nie ujętych w tomie I, II tomu Polskich Lotników Powojennych oraz do publikacji “Zasłużeni Piloci Wojskowi PRL” , których wśród naszych kolegów jest jedenastu.
Kolega kmdr nawig. Kazimierz Gawron zaproponował, aby nasz Morski Klub miał swojego patrona. Zaproponowano kilka postaci nad którymi dyskusja i głosowanie odbędzie się w terminie późniejszym. Propozycja została przyjęta z aprobatą. Dziękujemy koledze Kazimierzowi z pomysł. W dniach 24-25 marca Zarząd MKSL udaje do Poznania na zebranie wyborcze Prezesa SSLW RP.
W dniu 22 marca będziemy uczestniczyć we mszy za Lotników Morskich w Kościele Garnizonowym na Oksywiu, a następnie odwiedzimy ich groby na Cmentarzu Marynarki Wojennej.

Nasze następne spotkanie odbędzie się w dniu 9 maja 2020 roku w Klubie Garnizonowym na Babich Dołach wspólnie z kolegami Stowarzyszenia Oficerów Rezerwy 34 plm i sympatyków lotnictwa oraz 21 koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.
Wszystkim naszym członkom oraz sympatykom życzymy dużo, dużo zdrowia w tym trudnym czasie związanym wirusem Korona, aby wszystkich oszczędził.

Z lotniczym pozdrowieniem Zarząd MKSL