Pierwsze w Nowym 2022 Roku spotkanie członków MKSL oddział w Gdyni

9 stycznia 2022  roku o godz. 11.00 w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera” odbyło się pierwsze, w tym roku comiesięczne spotkanie członków Morskiego Klubu Seniorów Lotnictwa RP oddział w Gdyni.

Prezes MKSL – kmdr dypl. pil. (R) Paweł Padias na wstępie zebrania złożył wszystkim obecnym członkom najserdeczniejsze życzenia z okazji Nowego 2022 Roku oraz wymienił dostojnych jubilatów naszego stowarzyszenia, którzy w tym miesiącu obchodzą swoje urodziny. Następnie przywołał w naszej pamięci jednego z naszych serdecznych kolegów, który rok temu odszedł do „Niebieskiej Eskadry”; kmdr por. pil. w st. spocz. Jerzego Piwońskiego. Całe grono, oddało naszemu koledze hołd minutą ciszy!

Kolejnym punktem zebrania było zreferowanie w telegraficznym skrócie przez naszego prezesa ubiegłorocznego planu naszego zaangażowania w działalność naszego klubu na arenie krajowej oraz przedstawienie najbliższych planów MKSL ze zbliżającymi się uroczystościami na których będziemy starali się być obecni, kultywując swoją nienaganną i patriotyczną postawą tradycje morskich skrzydeł. Ponadto członek Komisji Rewizyjnej; Artur Jakubaszek złożył pokrótce stan finansowy klubu pod kątem organizacyjnym. Całość będzie omawiana na marcowym spotkaniu naszych klubowiczów.

W trakcie zebrania głos zabrali również; członkowie naszego klubu; Mariusz Konarski, Aleksy Antoniewicz, Edward Budzyń i Jan Gronda, którzy zachęcali wszystkich członków do jeszcze większego zaangażowania się w integracje naszego środowiska oraz spisywania własnych wspomnień ze służby. Głos w tej kwestii zabrał ponadto nasz prezes Paweł Padias. Ostatnim punktem dzisiejszego zebrania była zainicjowana przez Prezesa MKSL Pawła Padiasa, historia jednostek Lotnictwa MW. Tutaj swoimi wspomnieniami podzielili się prezes honorowy płk pil. Aleksy Antoniewicz, który odbiegając od tematu, opowiedział nam o swojej młodzieńczej przygodnie, odbudowywania kraju ze zniszczeń wojennych.

Jak zawsze życzliwa atmosfera naszych spotkań sprawiła, że kolejne comiesięczne spotkanie miało bardzo udany przebieg, co można było zauważyć na twarzach obecnych członków. Dzisiejsze spotkanie okraszone zostało symboliczną lampką szampana. Oby jak największe grono wielbicieli lotnictwa i samych ludzi bezpośrednio z nim związanych mogło długo się cieszyć tak wzruszającymi i pięknymi chwilami, które kultywuje nasze lotniczo – morskie środowisko seniorów MKSL oddział w Gdyni.