KOMUNIKAT SPECJALNY “Fraszki z kogutkiem”

Mamy okres Karnawału, z oczywistych powodów ma on inny charakter niż zwykliśmy tego doznawać. Aby wypełnić tę lukę, proponujemy odbiorcom naszej strony, udział   w konkursie, którego zasady podaję poniżej.
Począwszy od niedzieli 30.01.2022r. przez kolejne 6.02; 13.02; 20.02; 27.02 będziemy publikować rysunki i pytania konkursowe. Wyniki konkursu zostaną opublikowane przy okazji relacji ze spotkania klubowego w dniu 13.03.2022r. Wśród wszystkich uczestników konkursu rozlosujemy nagrody książkowe, których autorami są nasi koledzy klubowi, a dotyczą lotnictwa. Dla zwycięzcy w punktacji konkursowej przyznana zostanie atrakcyjna nagroda. Przy okazji informuję, ze autorem rysunków-fraszek i ogólnego schematu konkursu jest nasz kolega klubowy. Wg relacji autora, zarówno rysunki, jak i fraszki powstały w ciekawych okolicznościach. Pod koniec lat 50-tych panowała tzw “grypa azjatycka” która dotknęła także autora. Zmuszony do bezczynności w ramach rekonwalescencji, znalazł sobie zajęcie do którego wykorzystał kredki używane do pracy na mapach /Kredki Taktyka/ oraz linijkę sztabową, której właściwością były wykroje figur geometrycznych tworzących znaki taktyczne. W ten sposób powstał ciekawy styl rysunków, który skłonni do żartów koledzy nazwali “GAWRONIZMEM” a autorowi nadali przydomek “Kazio dobroduszniak”. Po pewnym czasie eksponowania swoich prac w formie wystaw i zwalczaniu przeciwników stylu, który uznali, że nie pasuje od do ówczesnych tendencji plastycznych, autor zmienił zainteresowania i z dużym zapałem oddał się filmowi amatorskiemu i fotografii. Przez kilkadziesiąt lat rysunki przeleżały uzyskując rangę “półkowników” /to nie błąd ortograficzny ale sposób składowania/ Materiały wróciły teraz jako “Aktualności retro”
Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać dwa SMSy pod nr 505 592 911
Pierwszy z wpisem “konkurs” do dnia 29.01.2022r – jako chęć udziału w konkursie. Drugi do dnia 5.03.2022r z odpowiedziami z poszczególnych tygodni. Będą to kody cyfrowe i słowo. W poszczególnych tygodniach będzie podane pytanie i sposób odpowiedzi na koniec konkursu. Wszystkie odpowiedzi będą punktowane.
                                                                                                                                      Życzymy miłej zabawy
                                                                                                                                   Komisja konkursowa MKSL