Czerwcowe spotkanie zaprzyjaźnionych stowarzyszeń Morskiego klubu Seniorów Lotnictwa i Stowarzyszenia Oficerów Rezerwy 34 plm i Sympatyków Lotnictwa

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy Hymnem Lotników.
Na spotkaniu gościliśmy kilku zacnych lotników, swoje 93 urodziny dniu 5 czerwca obchodził nasz klubowy kolega płk pil. Kazimierz Głodek oraz młodszy kolega st. chor. sztab. Ryszard Grotch. Jubilatom odśpiewaliśmy 100 lat i uczciliśmy lamką szampana. Dobrego zdrowia koledzy.
Do naszego grona dołączył nowy kolega, płk pil. Andrzej Lewandowski, Przewodniczący Komisji Badania Wypadków Lotniczych, witamy w szeregach weteranów Lotników Morskich. Gościem specjalnym był Pan Rafał Duch, czynny polot liniowy, kolekcjoner lotniczy i pasjonat modelarstwa rakietowego. Tematem jego prelekcji było zabezpieczenie pilotów w hełmy, maski i ubiory lotnicze wykorzystywane w 1950-1970. Wielu z naszych kolegów korzystało z przedstawionych przez pana Rafała urządzeń lotniczych. Zadawano pytania i dzielono się praktycznymi spostrzeżeniami z wykorzystania prezentowanego sprzętu.
Prezes SOR 34plm i Sl, płk pil. Leopold Stachowski wspomniał o rocznicy katastrofy która miała miejsce na lotnisku Babie Doły w dniu 5 czerwca 1981 roku z udziałem pułkowników pilotów Bolesława Sobani i Andrzeja Leśnika, o tym w następnym wpisie. Nasze spotkanie przebiegło w sympatycznej, koleżeńskiej atmosferze przy kawie i pysznych słodkościach.
Z lotniczym pozdrowieniem

Prezes MKSL