SPOTKANIE LISTOPADOWE MKSL

W dniu 13. 11. 2022 roku w Gdyńskim Klubie MW Riwiera odbyło się spotkanie koleżeńskie członków naszego Klubu. Głównymi tematami były obchody Święta Niepodległości oraz prelekcja nt 3 Ośrodka Kontroli Ruchu Lotniczego, popularnie zwanego Gdańsk Kontrola.
Z okazji 104 rocznicy uzyskania niepodległości, członkowie klubu podzielili się informacjami gdzie obchodzili tak ważne dla Polaków święto a była to nie tyko Gdynia ale także Gdańsk, Sopot, Pruszcz Gdański,Puck, Wejherowo. Wszędzie obchodzono uroczystość na paradach z mieszkańcami i asystami wojskowymi oraz imprezami towarzyszącymi.
Na spotkaniu prezes wręczył upominek /pamiątkowy medal/ przyznany przez ZG SSLW RP ppłk nawig. Krzysztofowi Wacławskiemu oraz klubowy medal 60-lecia MKSL bosm. szt. Konradowi Ziółkowskiemu. Gratulujemy kolegom.
Kol. ppłk pil. Andrzej Bratek wygłosił prelekcje nt Powstanie i działalność 3 Ośrodka Kontroli Ruchu Lotniczego. Kol. Bratek był pilotem 34 plm oraz dowódcą tegoż ośrodka. Wspomniał o organizacji ośrodka, zadaniach, dowódcach, sprzęcie i współpracy z okolicznymi lotniskami i stanowiskami dowodzenia. /art. o ośrodku opublikujemy w późniejszym terminie/ Dziękujemy za ciekawą prelekcje.
Wspomniał o katastrofie ppor. pil Andrzeja Żmihorskiego z 19.08. 1966 roku. Zbieramy informacje na te temat a wysokościomierz z tej katastrofy przekazaliśmy na wystawę 34 plm w Klubie 43 Bazy LM w Babich Dołach. Zapraszamy do jej obejrzenia w dni pracujące w godz 9-14 do końca grudnia 2022r.
Kolegom Jubilatom, Solenizantom a szczególnie Andrzejom życzymy dobrego zdrowia i miłego świętowania.
SPOTKANIE OPŁATKOWE KLUBU ODBĘDZIE SIĘ 15 GRUDNIA O GODZ 17.00 W KLUBIE NA BABICH DOŁACH – KOSZT 100ZŁ, DECYZJA I WPŁATA DO KOŃCA LISTOPADA