Ostatnie w tym roku spotkanie członków MKSL oddział w Gdyni

12 grudnia 2021 roku o godz. 11.00 jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera” spotkali się członkowie Morskiego Klubu Seniorów Lotnictwa RP oddział w Gdyni. Kolejne nasze spotkanie jest założonym celem wzmacniania więzi międzypokoleniowej i zacieśnieniem kontaktów ze środowiskiem lotniczo-morskim. Ponadto jest to kolejna okazja do spotkania się w zacnym gronie byłych i obecnych, w czynnej służbie oficerów i żołnierzy Lotnictwa Marynarki Wojennej i byłego SOR 34 plm MW i OPK.

Na początku zebrania prezes MKSL – kmdr dypl. pil. rez. Paweł Padias podziękował wszystkim obecnym dziś członkom za przybycie. Następnie prezes MKSL złożył obecnym na zebraniu dostojnym jubilatom życzenia urodzinowe, a obecnemu na zebraniu prezesowi SOR 34 plm płk pil. w st. spocz. Leopoldowi Stachowskiemu wręczył pamiątkowy upominek z okazji Jego 85 urodzin.

Po tej wzruszającej chwili dla obecnych jubilatów nastąpiła dalsza część spotkania, na której to omówione zostały najbliższe plany stowarzyszenia, o których będziemy informować na bieżąco na łamach naszej strony. Z racji zbliżającej się rocznicy wybuchu Stanu Wojennego w 1981 roku, niektórzy nasi członkowie stowarzyszenia, podzielili się swoimi wspomnieniami z tego smutnego okresu, przybliżając nam mało znane fakty . Kolejnym miłym akcentem dla naszego stowarzyszania było niewątpliwie wyróżnienie na “Alei Gwiazd Sportu” w m. Dziwnów, naszego członka st. chor. sztab. mar. Wacława Gugniewicza, który zdobył złoty medal w 1968 roku w skokach spadochronowych reprezentując Polską Kadrę Wojskową na mistrzostwach świata. Jego medal został umieszczony na cokole.

Na koniec zebrania prezes MKSL złożył wszystkim obecnym najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życząc również wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku 2022. Oby jak największe grono wielbicieli lotnictwa i samych ludzi bezpośrednio z nim związanych mogło długo się cieszyć tak wzruszającymi i pięknymi chwilami. W ten sposób historia naszego środowiska lotniczo-morskiego wciąż trwa i żyje. Życzę wszystkim dziś obecnym, aby za rok znowu mogli się razem spotkać, w tak doborowym towarzystwie. Kolejne nasze spotkanie odbędzie się 9 stycznia 2022 roku w Klubie MW Riwiera w Gdyni.