Comiesięczne spotkanie MKSL oddział w Gdyni

14 kwietnia 2023 roku o godz. 11.00 w drugą niedzielę miesiąca, w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera” spotkali się członkowie Morskiego Klubu Seniorów Lotnictwa RP oddział w Gdyni. Każde nasze spotkanie jest założonym celem wzmacniania więzi międzypokoleniowej i zacieśnieniem kontaktów ze środowiskiem lotniczo-morskim. Na początku zebrania prezes MKSL – kmdr dypl. pil. rez. Paweł Padias podziękował wszystkim obecnym dziś członkom za przybycie.

Następnie prezes MKSL złożył obecnym na zebraniu dostojnym jubilatom życzenia urodzinowe. Naszym jubilatom życzymy dobrego zdrowia i wielu radosnych dni. Po tej wzruszającej chwili dla obecnych jubilatów nastąpiła dalsza część spotkania, na której to omówione zostały najbliższe plany stowarzyszenia, o których będę informował na bieżąco na łamach naszej strony. Ponadto kmdr dr rez. Mariusz Konarski przypomniał w skrócie o pracach przy odszukiwaniu pochówków oficerów Lotnictwa Morskiego. Udało się odnaleźć mogiły kilku zasłużonych lotników, członków naszego Klubu Seniorów Lotnictwa, którzy spoczęli w Trójmieście. Stan na kwiecień 2023. Są to: ppłk obs. Karol Friser pochowany na gdańskim Cmentarzu Centralnym Srebrzysko, płk pil. Kazimierz Jaklewicz – Cmentarz Katolicki w Sopocie i kmdr por. obs. Aleksander Krawczyk Bereżyński – Cmentarz Łostowicki w Gdańsku. Do tej ciekawej dyskusji włączyli się również nasi członkowie; Edward Budzyń, Andrzej Długi i Jan Gronda. Na zabraniu poruszone były jeszcze inne ciekawe tematy nie tylko związane z lotnictwem, które to wzbudzały w członkach nie małe poruszenie, wywołując, co rusz żywą i jakże ważną – praktyczną dyskusję, która wzbudzała moją niekłamaną radość, gdyż uzupełniała moją wiedzę o środowisku lotniczym do którego należę od wielu już lat. Ponadto nasz Prezes przypomniał sylwetki oficerów i zarazem naszych kolegów, którzy odeszli z oddziału mazowieckiego; płk Jerzy Sławiński- były komendant Centrum Szkolenia Technicznego Wojsk Lotniczych w Oleśnicy oraz płk pil. Leon Palowski z oddziału śląskiego – pilot 7. plbr w Bydgoszczy. Członkowie MKSL wzięli również udział w uroczystościach w Piaśnicy. Ponadto koledzy naszego klubu wezmą udział w nocy muzeów, która odbędzie się w dniach 13-14 maja na Babich Dołach, oprowadzać będą płk pil. Leopold Stachowski i kmdr pil. Paweł Padias. Ponadto wspieramy i pamiętamy o naszych kolegach, którzy z racji wieku i stanu zdrowia nie bywają na naszych klubowych spotkaniach, ich wszystkich otaczamy naszą szczególną pamięcią i opieką.

W sierpniu SOR 34plm i Sl obchodzi swój jubileusz 30 lecia, chętni mogą wziąć udział – będziemy informować na bieżąco o przygotowaniach do tej uroczystości. Jak zawsze życzliwa atmosfera naszych spotkań sprawiła, że kolejne comiesięczne spotkanie miało bardzo udany przebieg, co można było zauważyć na twarzach obecnych członków. Dzisiejsze spotkanie okraszone zostało kawą i łakociami. Oby jak największe grono wielbicieli lotnictwa i samych ludzi bezpośrednio z nim związanych mogło długo się cieszyć tak wzruszającymi i pięknymi chwilami, które kultywuje nasze lotniczo – morskie środowisko seniorów MKSL oddział w Gdyni.