Comiesięczne spotkanie MKSL oddział w Gdyni

9 września 2018 roku o godz. 11.00 jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera” spotkali się członkowie Morskiego Klubu Seniorów Lotnictwa RP oddział w Gdyni. Na początku zebrania prezes MKSL – kmdr dypl. pil. rez. Paweł Padias podziękował wszystkim obecnym dziś członkom za przybycie.

Następnym punktem było złożenie obecnym na zebraniu jubilatom życzeń urodzinowych. Po tym miłym akcencie – prezes przedstawił w skrócie naszą obecność na uroczystościach upamiętniających 100 lecie Polskiego Lotnictwa Wojskowego m.in. W Dęblinie, Warszawie, Radomiu i w m. Linowiec.

Jak zawsze życzliwa atmosfera naszych spotkań sprawiła, że kolejne comiesięczne spotkanie miało bardzo udany przebieg, co można było zauważyć na twarzach obecnych członków. Ponadto swoimi refleksjami na temat ww. uroczystości podzielili się również; Edward Budzyń, Zenon Niedzielski i Mariusz Konarski, który dodatkowo przybliżył nam, nietuzinkową postać  naszego niegdyś członka – śp. kpt. pil. Adolfa Stępkowskiego oraz przeczytał bogaty materiał dotyczący  genezy Polskiego Lotnictwa Morskiego.

Nasze dzisiejsze spotkanie znowu przeciągnęło się do późnych godzin popołudniowych, na co wpływ miała niewątpliwie od samego początku serdeczna i wręcz unikatowa atmosfera jaką przygotował prezes oraz cały zarząd MKSL za co im serdecznie dziękujemy.