Czerwcowe spotkanie MKSL

9 czerwca 2019 roku o godz. 11.00 jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera” spotkali się członkowie Morskiego Klubu Seniorów Lotnictwa RP oddział w Gdyni.

Na początku zebrania prezes MKSL – kmdr dypl. pil. rez. Paweł Padias podziękował wszystkim obecnym dziś członkom za przybycie. Niestety już na wstępie zebrania prezes poinformował członków o śmierci naszego kolegi, który służył w 34. plm OPK i MW – mjr. inż. w stanie spocz. Henryka Gniecha, przypominając Jego życiorys. Cały zarząd wraz z obecnymi członkami uczcił minutą ciszy zmarłego kolegę.

Minutą ciszy uhonorowano również dwóch innych kolegów – płk dypl. pil. Józefa Brodowskiego oraz ppłk mgr. pil. Andrzeja Banaszka, którzy w ostatnim czasie odeszli do również „Niebieskiej Eskadry”. Następnym punktem było złożenie obecnym na zebraniu solenizantom życzeń urodzinowych. (Z powodu wyjazdu w rodzinne strony zabrakło dziś najbardziej zacnego jubilata – płk dypl. pil. w st. spocz. Jana Głodka, który skończył 90 lat) Po tej wzruszającej chwili dla solenizantów, nastąpiła dalsza część spotkania, na której to omówione zostały najbliższe plany stowarzyszenia, o których będę informował na bieżąco na łamach naszej strony. Wspomnę te najważniejsze, jakie prezes omówił na dzisiejszym zebraniu. Kluczową imprezą 13 lipca br. będą bez wątpienia uroczystości nadania sztandaru Brygadzie Lotnictwa MW, które będą połączone z pokazami lotniczymi na lotnisku Babie Doły. Ponadto omawiane były również przygotowania do obchodów Święta Lotnictwa Polskiego na Polu Mokotowskim, gdzie odbędą się główne uroczystości w Sierpniu br. Ze swoimi wrażeniami podzielił się nasz wieloletni członek zarządu – inż. Włodzimierz Borek, który zrelacjonował wczorajsze obchody 90-lecia „Aeroklubu Gdańskiego”. Po raz kolejny dzisiejsze spotkanie znowu przeciągnęło się do późnych godzin popołudniowych, na co wpływ miała, niewątpliwie od samego początku ciekawa i unikatowa atmosfera jaką przygotował prezes i zarząd MKSL za co im serdecznie dziękujemy.

Ps. Rodzinie i Bliskim, wyrazy głębokiego współczucia i żalu z powodu śmierci naszego kolegi Henryka Gniecha, składają prezes, zarząd oraz klubowicze MKSL oddział w Gdyni.

Cześć Jego Pmięci