Lutowe spotkanie seniorów MKSL oddział w Gdyni

10 Lutego 2019 roku o godz. 11.00 jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera” spotkali się członkowie Morskiego Klubu Seniorów Lotnictwa RP oddział w Gdyni. Kolejne nasze spotkanie jak zawsze ma charakter przyjacielski, towarzyski i patriotyczny, którego założonym celem od początku istnienia jest wzmacnianie więzi międzypokoleniowej i zacieśnieniem kontaktów ze środowiskiem lotniczo-morskim i nie tylko. Ponadto jest to kolejna okazja do spotkania się w zacnym gronie byłych oficerów i żołnierzy Lotnictwa Marynarki Wojennej i byłego 34. plm MW i OPK.

Na początku zebrania prezes MKSL – kmdr dypl. pil. rez. Paweł Padias poinformował zebranych członków, o naszym wieloletnim członku i serdecznym koledze – kmdr dypl. pil. w st. spocz. Zdzisławie Ostałowskim, który przebywa w szpitalu i stan Jego jest ciężki. (po złożeniu kwiatów Aleksy Antoniewicz i Paweł Padias odwiedzili naszego kolegę w Szpitalu Miejskim w Gdyni) Następnie prezes MKSL złożył obecnym na zebraniu dostojnym jubilatom życzenia urodzinowe.

Kolejnym punktem naszego zebrania było odczytanie przez prezesa pisma gratulacyjnego od gen. brygady pil. w st. spocz. Romana Harmozy z Warszawskiego Klubu Seniorów Lotnictwa za naszą owocną i ścisłą współpracę z W-MSSL WRP. Następnie zostały omawiane najbliższe plany naszego stowarzyszenia, na których to nasi członkowie będą zaangażowani. Głos zabrali m.in.; Leopold Stachowski, Jarosław Andrychowski, Wojciech Woźniak i Włodzimierz Borek. Podniosłym momentem naszego spotkania było wręczenie medali pamiątkowych przez płk pil. w st. spocz. Leopolda Stachowskiego – prezesa 34. plm i sympatyków lotnictwa dwóm naszym kolegom, naszego stowarzyszenia; Tadeuszowi Bojarskiemu i Ryszardowi Groth. Ponadto głos na zebraniu zabrał nasz honorowy prezes MKSL – płk pil. w st. spocz. Aleksy Antoniewicz, który zaproponował, aby w najbliższym czasie rozpocząć procedurę uzupełnienia naszej klubowej książki pt. „Nasze Czterdziestopięciolecie i Pięćdziesięciolecie” o rozbudowanie jej do zbliżającego się wielkimi krokami w 2021 roku 60-lecia naszego stowarzyszenia.

Na koniec zebrania obecni członkowie oraz delegacja z prezesem MKSL złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem Polski Morskiej z okazji przypadającej dziś 93. rocznicy otrzymania praw miejskich przez Gdynię.