Ostanie w tym roku spotkanie członków MKSL oddział w Gdyni

10 grudnia 2023 roku o godz. 11.00 jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera” spotkali się członkowie Morskiego Klubu Seniorów Lotnictwa RP oddział w Gdyni. Każde nasze spotkanie jest założonym celem wzmacniania więzi międzypokoleniowej i zacieśnieniem kontaktów ze środowiskiem lotniczo-morskim.

Na początku zebrania prezes MKSL – kmdr dypl. pil. rez. Paweł Padias podziękował wszystkim obecnym dziś członkom za przybycie. Następnie prezes MKSL złożył obecnym na zebraniu dostojnym jubilatom życzenia urodzinowe, które to zostały uwieńczone lampką ekskluzywnego szampana.

Po tej wzruszającej chwili dla obecnych jubilatów nastąpiła dalsza część spotkania, na której to omówione zostały najbliższe plany stowarzyszenia, o których będę informował na bieżąco na łamach naszej strony. Prezes MKSL zrelacjonował pobyt naszego zarządu na Lotniczej Konferencji Naukowej, która odbyła się w Poznaniu, a której relacja jest już na naszej stronie. Ponadto nasz członek Kazimierz Gawron w kooperacji z Prezesem MKSL wydał na płycie dvd swoje wspomnienia pt. Gawędy mocno starszego pana. Obecni członkowie zostali obdarowani wspomnieniami naszego kolegi, który mam nadzieje mocno tym zachęci i pozostałych kolegów do takiej formy wyrażania swoich wspomnień, a tym samym do ocielenia naszej przebogatej historii morskich skrzydeł. Obecny na zebraniu prezes 34. plm płk pil. w st. spocz. Leopold Stachowski zapoznał obecnych członków z przygotowaniami do zbliżającej się wspólnej wigilii w Klubie Wojskowym 3 Flotylli na Oksywiu, która to odbędzie się już w najbliższy wtorek o godz. 16.00. Ponadto kmdr dr rez. Mariusz Konarski przypomniał w skrócie o swoich pracach przy odszukiwaniu byłych oficerów Lotnictwa Morskiego, przybliżając nam jednego z wybitnych założycieli, który w swojej zawodowej historii zapisał się złotymi zgłoskami na kartach swojego życiorysu i nawet też przy tworzeniu się naszego klubu na początku jego formowania przy Aeroklubie Gdańskim. Na zabraniu poruszone były jeszcze inne ciekawe tematy nie tylko związane z lotnictwem, które to wzbudzały w członkach nie małe poruszenie, wywołując, co rusz żywą i jakże ważną – praktyczną dyskusję, która wzbudzała moją niekłamaną radość, gdyż uzupełniała moją wiedzę o środowisku lotniczym do którego należę od wielu już lat. W tej dyskusji wzięli udział wspomniany płk Stachowski, kmdr Konarski, kadm. Zbigniew Smolarek, kmdr ppor. Wojciech Woźniak.

Na koniec zebrania prezes MKSL złożył wszystkim obecnym najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życząc również wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku 2023. Oby jak największe grono wielbicieli lotnictwa i samych ludzi bezpośrednio z nim związanych mogło długo się cieszyć tak wzruszającymi i pięknymi chwilami. W ten sposób historia naszego środowiska lotniczo-morskiego wciąż trwa i żyje. Życzę wszystkim dziś obecnym, abyśmy za rok znowu mogli się razem spotkać, w tak doborowym towarzystwie, no i abyśmy się teraz spotkali w najbliższy wtorek 12.12.2023 r. na spotkaniu opłatkowym, które odbędzie się o godz.16.00 w Klubie Wojskowym 3 Flotylli na Oksywiu.