Comiesięczne spotkanie oficerów MKSL

12 maja 2024 roku o godz. 11.00 jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera” spotkali się członkowie Morskiego Klubu Seniorów Lotnictwa RP oddział w Gdyni. Każde nasze spotkanie jest założonym celem wzmacniania więzi międzypokoleniowej i zacieśnieniem kontaktów ze środowiskiem lotniczo-morskim.

Na początku zebrania odegrano „Hymn lotników” a po nim prezes MKSL – kmdr dypl. pil. rez. Paweł Padias podziękował wszystkim obecnym dziś członkom za przybycie. Następnie złożył obecnym i nie tylko na zebraniu dostojnym jubilatom życzenia urodzinowe.

Po tych wzruszających chwilach nastąpiła dalsza część spotkania, gdzie prezes przypominał w telegraficznym skrócie wydarzenia i minione uroczystości na których, to nasze delegacje uczestniczyły, co zostało już udokumentowane wcześniej na naszej stronie! Ponadto prezes zapoznawał naszych członków sukcesywnie z planami na najbliższy czas, o których będę informował na bieżąco na łamach naszej strony. Na zabraniu poruszone były jeszcze inne ciekawe tematy nie tylko związane z lotnictwem, które to wzbudzały w członkach nie małe poruszenie, wywołując, co rusz żywą i jakże ważną – praktyczną dyskusję, która wzbudzała moją niekłamaną radość, gdyż uzupełniała moją wiedzę o środowisku lotniczym do którego należę od wielu już lat. Do tej dyskusji żywo włączali się nasi klubowicze, którzy stawiali bardzo ciekawe pytania, na które otrzymywali szybkie i rzeczowe odpowiedzi. Ponadto do naszego klubu wstąpiło 3 kolegów; Marek Dąbrowski, kmdr por. nawig. Kazimierz Grono, kmdr por. nawig. Wiesław Chrzanowski. Oby jak największe grono wielbicieli lotnictwa i samych ludzi bezpośrednio z nim związanych mogło długo się cieszyć tak wzruszającymi i pięknymi chwilami. W ten sposób historia naszego środowiska lotniczo-morskiego wciąż trwa i żyje.