Majowe spotkanie klubowiczów MKSL w Klubie MW “Riwiera”

13 maja 2018 roku o godz. 11.00 jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera” spotkali się członkowie Morskiego Klubu Seniorów Lotnictwa RP oddział w Gdyni.

Na początku zebrania prezes MKSL – kmdr dypl. pil. rez. Paweł Padias podziękował wszystkim obecnym dziś członkom za tak liczne przybycie. Niestety już na wstępie zebrania prezes poinformował członków o śmierci naszych kolegów, którzy służyli w 34. plm MW – ppłk pil. w stanie spocz. Stanisława Żeliszczaka i Leona Karkuta oraz Eugeniusza Tańskiego, również służącego w 34. plm OPK. Cały zarząd wraz z obecnymi członkami uczcił minutą ciszy zmarłych kolegów. Prezes w skrócie przybliżył Ich życiorysy. Następnym punktem było złożenie obecnym na zebraniu solenizantom życzeń urodzinowych – wręczając tradycyjnie pamiątki klubowe.

Po tej wzruszającej chwili dla obecnych solenizantów, nastąpiła dalsza część spotkania, na której to omówione zostały najbliższe plany stowarzyszenia, o których będę informował na bieżąco na łamach naszej strony. Ponadto na zebraniu nasz klubowy kolega Edward Budzyń został uhonorowany medalem „Złote serce” za zaangażowanie w prace społeczne na rzecz wspierania środowiska żołnierzy i weteranów Wojska Polskiego. Obecny był dziś na spotkaniu – płk pil. w stanie spocz. Leopold Stachowski ze Stowarzyszenia Oficerów Rezerwy i Sympatyków 34. plm, który zapoznał nas z planami obchodów święta lotnictwa w m. Linowiec oraz obchodów 25-lecia SOR i 34 plm, które są zaplanowane na listopad br. Ponadto na dzisiejszym spotkaniu została podpisana umowa między naszym klubem, a Kołem nr 21 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego o wzajemnej współpracy i umacnianiu tradycji barw weteranów WP. Koło nr 21 reprezentowali; Edward Golis, Stefan Pogorzelski i Grzegorz Sopczyński. Po raz kolejny dzisiejsze spotkanie znowu przeciągnęło się do późnych godzin popołudniowych, na co wpływ miała, niewątpliwie od samego początku ciekawa i unikatowa atmosfera jaką przygotował prezes i zarząd MKSL za co im serdecznie dziękujemy.

Ps. Wyrazy głębokiego współczucia i szczere kondolencje rodzinom z powodu śmierci naszych kolegów;  ppłk pil. Stanisława Żeliszczaka, Leona Karkuta oraz Eugeniusza Tańskiego składa; Prezes, zarząd oraz członkowie MKSL oddział w Gdyni.