Sierpniowe spotkanie członków MKSL

11 sierpnia 2019 roku o godz. 11.00 jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera” spotkali się członkowie Morskiego Klubu Seniorów Lotnictwa RP oddział w Gdyni. Kolejne nasze spotkanie jest założonym celem wzmacniania więzi międzypokoleniowej i zacieśnieniem kontaktów ze środowiskiem lotniczo-morskim. Ponadto jest to kolejna okazja do spotkania się w zacnym gronie byłych oficerów i żołnierzy Lotnictwa Marynarki Wojennej i byłego 34. plm MW i OPK. Tradycyjnie na początku zebrania prezes MKSL – kmdr dypl. pil. rez. Paweł Padias podziękował wszystkim obecnym dziś członkom za przybycie.  Następnie zostały omawiane najbliższe plany naszego stowarzyszenia, na których to nasi członkowie będą zaangażowani. Głos zabrali m.in.; Leopold Stachowski, który zapoznał nas ze zbliżającymi się obchodami święta lotnictwa na osiedlu Babie Doły, pod obeliskiem samolotu TS-8 Bies. Edward Budzyń zapoznał nas z kończącymi się pracami nad upamiętnieniem (tablicą pamiątkową) śp. gen. brygady Stanisława Dąbka. Podniosłym momentem naszego spotkania było wręczenie plakiet pamiątkowych przez naszego prezesa – kmdr dypl. pil. rez. Pawła Padiasa zasłużonym, i zacnym członkom naszego stowarzyszenia z okazji urodzin; kmdr dypl. mgr w st. spoczynku Mariana Skąmskiego 95 lat oraz mjr pil. w st. spoczynku Zenona Niedzielskiego 85 lat. Niestety nieobecni byli jeszcze dwaj nasi jubilaci, Kazimierz Głodek i Ignacy Utkiewicz. (Tym dwóm nieobecnym dziś zacnym jubilatom okolicznościowe plakiety zostaną wręczone na kolejnym spotkaniu). Serdecznymi  życzeniami urodzinowymi zostali również obdarowani; kmdr por. pil. w st. spocz. Zbigniew Jurkiewicz, kmdr por. pil. w st. spocz. Jerzy Fijał, kmdr ppor. mgr w st. spocz. Edward Budzyń oraz kpt. inż. pil. rez. Jerzy Żebrowski. Wszystkim wymienionym jubilatom składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia zdrowia, satysfakcji i osobistej pomyślności. Ponadto życzymy pozostawania w dobrym zdrowiu i kondycji, a także wytrwałości w realizacji osobistych i klubowych planów oraz spełnienia wszystkich marzeń, by krąg indywidualnych osiągnięć i sukcesów poszerzał się, a kolejne etapy życia przyniosły wam poczucie zadowolenia i otwierały drzwi na jeszcze wiele ciekawych przeżyć. Ponadto płk pil. w st. spocz. Leopold Stachowski – prezes 34. plm i sympatyków lotnictwa uhonorował naszego członka  mjr inż. mgr w st. spoczynku Zdzisława Tokarskiego pamiątkowym medalem z okazji 25 lecia stowarzyszenia 34. plm i sympatyków lotnictwa. Ostatnim akcentem naszego zebrania  były wspomnienia naszego kolegi  kmdr ppor. pil. w st. spoczynku Juliana Staniewskiego, który podzielił się  swoimi wrażeniami ze służby w 18 eskadrze lotnictwa MW, kiedy miał przyjemność odbywać loty “trasowe” z kontradmirałem MW Henrykiem Pietraszkiewiczem. Jak zawsze życzliwa atmosfera naszych spotkań sprawiła, że kolejne comiesięczne spotkanie miało bardzo udany przebieg, co można było zauważyć na twarzach obecnych członków.