Święto Lotnictwa Polskiego

Jak wiele wrażeń łączy się z dniem 28 sierpnia – nazywanym przez nas umownie Świętem Lotnictwa Polskiego ustanowione na pamiątkę zwycięstwa kpt. pil. Franciszka Żwirki i inż. pil. Stanisława Wigury podczas Międzynarodowych Zawodów Samolotów Turystycznych Challenge 1932 w Berlinie. To dzień historyczny dla Lotnictwa Polskiego, które obchodzone jest zarówno w Siłach Zbrojnych, jak również w lotnictwie cywilnym, państwowym i przemyśle lotniczym.

Polscy piloci oraz cały personel lotniczy od początku promieniował siłą ducha, wiary i zachętą do dalszych czynów w przestworzach. Odwaga, ofiarność, oddanie Ojczyźnie – pozostały takie same jak dawniej, ale umiejętność, stopień wyszkolenia taktyczno-bojowego, zasób wiedzy – wzrosły dziś już nieporównywalnie.

Z okazji Święta Lotnictwa Polskiego cały zarząd MKSL oddział w Gdyni składa wszystkim ludziom lotnictwa dużo zdrowia, optymizmu w życiu codziennym, bezpiecznej służby, a także kolejnych awansów, satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz pomyślności w życiu zawodowym i rodzinnym, a personelowi latającemu wytrwałości w realizacji lotniczej pasji latania oraz dużo zdrowia, optymizmu w życiu codziennym i w pracy zawodowej, a przede wszystkim wysokich i bezpiecznych lotów.