Czerwcowe spotkanie członków MKSL oddział w Gdyni

W dniu 13 czerwca 2021 roku o godz. 11.00 w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera” po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemicznymi obostrzeniami, odbyło się koleżeńskie spotkanie Morskiego Klubu Seniorów Lotnictwa Oddziału Gdyńskiego SSLW RP. Te nasze spotkania są założonym celem wzmacniania więzi międzypokoleniowej i zacieśnieniem kontaktów ze środowiskiem lotniczo-morskim. Ponadto jest to kolejna okazja do spotkania się w zacnym gronie byłych i obecnych, w czynnej służbie oficerów i żołnierzy Lotnictwa Marynarki Wojennej i byłego 34. plm MW i OPK. Prezes MKSL – kmdr por. dypl. pil. (R) Paweł Padias na wstępie zebrania złożył wszystkim obecnym członkom najserdeczniejsze życzenia z tak licznego przybycia, a naszym jubilatom, którzy w ostatnim czasie obchodzili swe urodziny wręczył pamiątki klubowe. Następnie przywołał w naszej pamięci tych kolegów, którzy w zeszłym roku odeszli do „Niebieskiej Eskadry”. Kolejnym punktem zebrania było zreferowanie przez naszego prezesa ubiegłorocznego planu naszego zaangażowania w działalność naszego klubu na arenie krajowej oraz przedstawienie w telegraficznym skrócie najbliższych planów MKSL ze zbliżającymi się uroczystościami na których będziemy starali się być obecni mimo poluzowanych, ale wciąż utrzymujących się obostrzeń sanitarnych. Kolejnym punktem zebrania było zreferowanie przez naszego członka z Komisji Rewizyjnej kmdr mgr dypl. Edwarda Budzynia działalności naszego stowarzyszenia, podając cały charakter wykonanego

planu w ubiegłym roku pod kątem finansowym i organizacyjnym. Działalność całego zarządu i stowarzyszenia mimo obowiązujących obostrzeń po raz kolejny została oceniona wzorowo, za co im serdecznie dziękujemy. Jak zawsze życzliwa atmosfera naszych spotkań sprawiła, że długo wyczekiwane spotkanie naszych kolegów miało bardzo udany przebieg, co można było zauważyć na twarzach obecnych członków i osób im towarzyszących.

Nasze następne spotkanie zaplanowane jest na 8 sierpnia 2021 roku w Klubie Garnizonowym na Babich Dołach gdzie wspólnie z kolegami Stowarzyszenia Oficerów Rezerwy 34 plm i sympatyków lotnictwa będziemy chcieli w nieco skromniejszy sposób uwieńczyć naszą 60-tą rocznicę powstania naszego klubu, której to data przypadła na 6 czerwca br.

Z lotniczym pozdrowieniem Zarząd MKSL