Comiesięczne spotkanie członków MKSL oddział w Gdyni

13 marca w Klubie MW “Riwiera” spotkali się członkowie Morskiego Klubu Seniorów Lotnictwa. Prezes, kmdr dypl.pil. (R)Paweł Padias po przywitaniu przedstawił sylwetki naszych kolegów którzy w lutym tego roku odeszli do Niebieskiej Eskadry tj. kmdr por. nawigator Janusz Próchniak oraz ppłk osprzętu lotniczego Janusz Kulig.Pożegnaliśmy ich z asystą honorową i wspomnieniem na naszej klubowej stronie. Cześć ich pamięci! Nasza klubowa koleżanka Krystyna Golańska obchodziła z nami swoje urodziny imieniny oraz Dzień Kobiet, taki okoliczności uczciliśmy kwiatami dla naszej jubilatki i solenizantki. Swoje jubileusze obchodzili nasi koledzy kmdr pol. Bolesław Serafin 90te urodziny i ppłk nawig. Krzysztof Wacławski 85te urodziny. Naszym jubilatom życzymy dobrego zdrowia i wielu radosnych dni. Kolejnym punktem spotkania było rozliczenia zarządu z wykonania planowanych zadań roku 2021 oraz przyjęcia sprawozdania finansowego. Po głosowaniu, zebranie udzieliło zarządowi absolutorium i przyjęło plan pracy na 2022 rok. W trakcie spotkania nasi koledzy podzielili się wspomnieniami wojennymi w związku z sytuacja panującą w Europie. Zebranie podjęło decyzję o wsparciu rzeczowym uchodźców wojennych z Ukrainy. W związku z uroczystością nadania nowego sztandaru współpracującej z nami Szkole Podstawowej Nr 28 im. Lotników Polskich, zebranie podjęło uchwałę o symbolicznym wsparciu finansowym na jej rzecz. Kolego płk Aleksy Antoniewicz zapoznał nas z ciekawym artykułem pt. “Ostatni rozkaz” dotyczącego ostatniego rozkazu dla lotników polskich w Wielkiej Brytani. /zostanie on opublikowany w maju/ Życzliwa, koleżeńska atmosfera spotkania przy drobnym poczęstunku spowodowała, że z radością przyjęto propozycję kolejnego w Klubie 43 Bazy Lotnictwa Morskiego w Babich Dołach w miesiącu kwietniu. Z życzeniami dobrego zdrowia, prezes MKSL.