Comiesięczne spotkanie MKSL oddział w Gdyni

10 września 2023 roku o godz. 11.00 jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera” spotkali się członkowie Morskiego Klubu Seniorów Lotnictwa RP oddział w Gdyni. Każde nasze spotkanie jest założonym celem wzmacniania więzi międzypokoleniowej i zacieśnieniem kontaktów ze środowiskiem lotniczo-morskim. Na początku zebrania kpt. nawig. rez. Jan Gronda pełniący dziś honory w zastępstwie prezesa MKSL podziękował wszystkim obecnym dziś członkom za przybycie.

Następnie kpt. Gronda złożył obecnym na zebraniu dostojnym jubilatom życzenia urodzinowe. Naszym jubilatom życzymy dobrego zdrowia i wielu radosnych dni. Po tej wzruszającej chwili dla obecnych jubilatów nastąpiła dalsza część spotkania, na której to omówione zostały najbliższe plany stowarzyszenia, o których będę informował na bieżąco na łamach naszej strony. Kpt. Gronda podsumował ostatnie wydarzenie naszego zaprzyjaźnionego klubu, który obchodził swoje 30- lecie istnienia. Ponadto zrelacjonował nam swoją wizytę w stolicy na słynnej paradzie Wojska Polskiego w dniu 15 sierpnia. Wrzesień to dla nas taki czas szczególnej pamięci o naszych bohaterach, którzy 84 lata temu stanęli w obronie naszej Ojczyzny. Na zabraniu ponadto poruszone były jeszcze inne ciekawe tematy nie tylko związane z lotnictwem, które to wzbudzały w członkach nie małe poruszenie, wywołując, co rusz żywą i jakże ważną – praktyczną dyskusję, która wzbudzała moją niekłamaną radość, gdyż uzupełniała moją wiedzę o środowisku lotniczym do którego należę od wielu już lat. Ponadto wspieramy i pamiętamy o naszych kolegach, którzy z racji wieku i stanu zdrowia nie bywają na naszych klubowych spotkaniach, ich wszystkich otaczamy naszą szczególną pamięcią i opieką.

Jak zawsze życzliwa atmosfera naszych spotkań sprawiła, że kolejne comiesięczne spotkanie miało bardzo udany przebieg, co można było zauważyć na twarzach obecnych członków. Dzisiejsze spotkanie okraszone zostało kawą i lampką szampana. Oby jak największe grono wielbicieli lotnictwa i samych ludzi bezpośrednio z nim związanych mogło długo się cieszyć tak wzruszającymi i pięknymi chwilami, które kultywuje nasze lotniczo – morskie środowisko seniorów MKSL oddział w Gdyni.