Comiesięczne spotkanie oficerów MKSL

12 listopada 2023 roku o godz. 11.00 w drugą niedzielę miesiąca, w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera” spotkali się członkowie Morskiego Klubu Seniorów Lotnictwa RP oddział w Gdyni. Każde nasze spotkanie jest założonym celem wzmacniania więzi międzypokoleniowej i zacieśnieniem kontaktów ze środowiskiem lotniczo-morskim. Na początku zebrania prezes MKSL – kmdr dypl. pil. rez. Paweł Padias podziękował wszystkim obecnym dziś członkom za przybycie.

Następnie prezes MKSL złożył obecnym na zebraniu dostojnym jubilatom życzenia urodzinowe. Naszym jubilatom życzymy dobrego zdrowia i wielu radosnych dni. Następnie prezes wspomniał o naszych kolegach, którzy w ostatnim czasie opuścili nasze szeregi, zasilając Niebieską Eskadrę. Naszych kolegów uczciliśmy „Minutą ciszy”. Po tej wzruszającej i nostalgicznej chwili, gdzie prezes przywołał w swojej pamięci ich krótkie, ale jakże bogate życiorysy nastąpiła dalsza część spotkania, na której to omówione zostały najbliższe plany stowarzyszenia, o których będziemy informować sukcesywnie na łamach naszej strony. Dziś nasze comiesięczne spotkanie zaszczycili członkowie z muzeum MDLot w Pucku, którzy zaprezentowali nam swoje osiągnięcia w kultywowaniu historii morskich skrzydeł na ziemi puckiej. Panowie; Krzysztof Krężel, Ireneusz Makowski, Jarosław Wróbel i kmdr dr Mariusz Konarski chętnie dzielili się swoimi wspomnieniami z pracy na rzecz kultywowania historii oraz tez pokazali swoje prace w postaci wydawnictw, jakie obrazują dorobek morskich skrzydeł RP. Dla nas była to cenna lekcja przedwojennej historii, zważywszy na region, który jako pierwszy stał się areną wybuchu II wś. Do tej ciekawej dyskusji włączyli się również nasi członkowie; Zbigniew Smolarek Andrzej Długi i Jan Gronda. Ponadto nasi zacni goście z MDLot-u zostali wyróżnieni pamiątkowym medalem naszego stowarzyszenia za propagowanie morskiego lotnictwa. Na zabraniu poruszone były jeszcze inne ciekawe tematy nie tylko związane z lotnictwem, które to wzbudzały w członkach nie małe poruszenie, wywołując, co rusz żywą i jakże ważną – praktyczną dyskusję, która wzbudzała moją niekłamaną radość, gdyż uzupełniała moją wiedzę o środowisku lotniczym do którego należę od wielu już lat. Ponadto nasz prezes przypomniał o zbliżającej się wigilii, która odbędzie się 12 grudnia o godz. 16.00 na Babich Dołach. Ponadto zawsze pamiętamy o naszych kolegach, którzy z racji wieku i stanu zdrowia nie bywają na naszych klubowych spotkaniach, ich wszystkich otaczamy naszą szczególną pamięcią i opieką. Jak zawsze życzliwa atmosfera naszych spotkań sprawiła, że kolejne comiesięczne spotkanie miało bardzo udany przebieg, co można było zauważyć na twarzach obecnych członków. Dzisiejsze spotkanie okraszone zostało kawą i łakociami. Oby jak największe grono wielbicieli lotnictwa i samych ludzi bezpośrednio z nim związanych mogło długo się cieszyć tak wzruszającymi i pięknymi chwilami, które kultywuje nasze lotniczo – morskie środowisko seniorów MKSL oddział w Gdyni.