Ostatnie w tym roku spotkanie członków MKSL oddział w Gdyni

11 grudnia 2022 roku o godz. 11.00 jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera” spotkali się członkowie Morskiego Klubu Seniorów Lotnictwa RP oddział w Gdyni. Każde nasze spotkanie jest założonym celem wzmacniania więzi międzypokoleniowej i zacieśnieniem kontaktów ze środowiskiem lotniczo-morskim.

Na początku zebrania prezes MKSL – kmdr dypl. pil. rez. Paweł Padias podziękował wszystkim obecnym dziś członkom za przybycie. Następnie prezes MKSL złożył obecnym na zebraniu dostojnym jubilatom życzenia urodzinowe.

Po tej wzruszającej chwili dla obecnych jubilatów nastąpiła dalsza część spotkania, na której to omówione zostały najbliższe plany stowarzyszenia, o których będę informował na bieżąco na łamach naszej strony. Obecny na zebraniu prezes 34. plm płk pil. w st. spocz. Leopold Stachowski zapoznał obecnych członków z przygotowaniami do zbliżającej się wspólnej wigilii w Klubie Wojskowym obok 43. BLM w Babich Dołach. Ponadto kmdr dr rez. Mariusz Konarski przypomniał w skrócie o pracach przy odszukiwaniu pochówków oficerów Lotnictwa Morskiego. Do tej ciekawej dyskusji włączyli się również; płk pil. w st. spocz. Andrzej Skalski, Andrzej Długi, Jan Gronda. Na zabraniu poruszone były jeszcze inne ciekawe tematy nie tylko związane z lotnictwem, które to wzbudzały w członkach nie małe poruszenie, wywołując, co rusz żywą i jakże ważną – praktyczną dyskusję, która wzbudzała moją niekłamaną radość, gdyż uzupełniała moją wiedzę o środowisku lotniczym do którego należę od wielu już lat.

Na koniec zebrania prezes MKSL złożył wszystkim obecnym najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życząc również wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku 2023. Oby jak największe grono wielbicieli lotnictwa i samych ludzi bezpośrednio z nim związanych mogło długo się cieszyć tak wzruszającymi i pięknymi chwilami. W ten sposób historia naszego środowiska lotniczo-morskiego wciąż trwa i żyje. Życzę wszystkim dziś obecnym, abyśmy się teraz spotkali w najbliższy czwartek 15.12.2022 r. na spotkaniu opłatkowym, które odbędzie się o godz.16.45 w Klubie Wojskowym koło bramy wjazdowej, gdzie stacjonuje Gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej oraz 43 Baza Lotnictwa Morskiego.